17. 5. 2012

StarCubeShow, aneb co dokážou studenti (nejen) FIT

10.5.2012 jsem se byl podívat na StarCubeShow, což je závěrečné vyvrcholení tříměsíčního workshopu StarCube, kde se sejde přes deset týmů a rozvíjí své nápady až do podoby fungujícího startupu. Nebudu zde StarCube popisovat, protože detaily najdete na jejich webu. Kompletní videozáznamy jsou tady.

O čem se ale zmínit chci, je úžasný kus práce, který týmy odvedly (+ též gratulace organizátorům a mentorům). Na prezentacích nebylo téměř znát, že se jedná o "studentské" projekty. Všechny působily velmi dobře. Nezávidím porotě v rozhodování.

Jedinou výtku, kterou bych měl k větší části prezentací, je absence popisu byznys modelu - jak chcete vydělat a proč by to tak mělo fungovat. Také se hodí zmínka o platících zákaznících. Tedy validovat, že o to co děláte, je reálný zájem = zákazník je ochoten zaplatit.

Dva z mých letošních diplomantů se StarCube nepřímo účastnili (jeden byl ve vítězném týmu a jeden v rámci předmětu Inovace a podnikání v IT). Na obou to bylo znát. Odvedli vysoce nadstandardní práci z pohledu projektu (aplikace a vše okolo) a měli málo času na psaní textu :).

Uzávěrka příštího kola je v půlce září (StarCube se bude konat na podzim). Pokud byste se chtěli zúčastnit a/nebo pokud chcete dělat tošku víc než jen diplomku, začněte o svém projektu intenzivně přemýšlet. Pokud máte zájem, zastavte se za mnou. Rád s vámi téma prokonzultuji a povedu vaši případnou diplomku.

Na závěr dávám nejhodnotnější video z celé akce. Obzvlášť druhá půlka je důležitá.

Žádné komentáře:

Okomentovat