Stránky

17. 5. 2012

StarCubeShow, aneb co dokážou studenti (nejen) FIT

10.5.2012 jsem se byl podívat na StarCubeShow, což je závěrečné vyvrcholení tříměsíčního workshopu StarCube, kde se sejde přes deset týmů a rozvíjí své nápady až do podoby fungujícího startupu. Nebudu zde StarCube popisovat, protože detaily najdete na jejich webu. Kompletní videozáznamy jsou tady.

O čem se ale zmínit chci, je úžasný kus práce, který týmy odvedly (+ též gratulace organizátorům a mentorům). Na prezentacích nebylo téměř znát, že se jedná o "studentské" projekty. Všechny působily velmi dobře. Nezávidím porotě v rozhodování.

Jedinou výtku, kterou bych měl k větší části prezentací, je absence popisu byznys modelu - jak chcete vydělat a proč by to tak mělo fungovat. Také se hodí zmínka o platících zákaznících. Tedy validovat, že o to co děláte, je reálný zájem = zákazník je ochoten zaplatit.

Dva z mých letošních diplomantů se StarCube nepřímo účastnili (jeden byl ve vítězném týmu a jeden v rámci předmětu Inovace a podnikání v IT). Na obou to bylo znát. Odvedli vysoce nadstandardní práci z pohledu projektu (aplikace a vše okolo) a měli málo času na psaní textu :).

Uzávěrka příštího kola je v půlce září (StarCube se bude konat na podzim). Pokud byste se chtěli zúčastnit a/nebo pokud chcete dělat tošku víc než jen diplomku, začněte o svém projektu intenzivně přemýšlet. Pokud máte zájem, zastavte se za mnou. Rád s vámi téma prokonzultuji a povedu vaši případnou diplomku.

Na závěr dávám nejhodnotnější video z celé akce. Obzvlášť druhá půlka je důležitá.

Žádné komentáře:

Okomentovat